Květen 2006
Photoshoots 5

31. května 2006 v 14:09 PHOTOGALLERY

Photoshoots 4

31. května 2006 v 14:05 PHOTOGALLERY

Photoshoots 3

31. května 2006 v 13:20 PHOTOGALLERYPremiéra filmu Šifra Mistra Leonarda: Propadák!

31. května 2006 v 13:01 NEWS
Očekávaný film Šifra Mistra Leonarda odstartoval 59. filmový festival v Cannes. Kontroverzní snímek podle bestselleru Dana Browna zde ale vyvolal nevídanou vlnu odporu.
Výbuchy smíchu v klíčových momentech vystřídalo ticho a pískot na konci filmu, kterým diváci ohodnotili pokulhávající herecké výkony hlavních představitelů Audrey Tautou a Toma Hankse.
Filmoví kritici dvou a půl hodinové dílko přímo ztrhali. "V tomto filmu nic nefungovalo, není to napínavé ani romantické a už vůbec ne zábavné," řekl kritik amerického listu Boston Herald.
Shodou okolností se včera uskutečnila novinářská premiéra v České republice. Na rozdíl od italských kolegů byli tuzemští diváci k dílku režiséra Rona Howarda shovívavější a někteří ho přijali přímo s nadšením.
Film, který nepopudil jen filmové kritiky, ale vyprovokoval hlavně duchovní a věřící na celém světě, si ale jistě zaslouží nezaujatého diváka, který si bude ochotný udělat vlastní názor.

Audrey chce do důchodu

31. května 2006 v 12:59 NEWS

Audrey Tautou chce do důchodu

Audrey Tautou
Francouzská herečka Audrey Tautou (29) se chce uchýlit do ústraní.
Hvězda filmu Šifra mistra Leonarda Audrey Tautou už totiž ne­chce být slavná.
"Původně jsem chtěla ukončit kariéru ve čtyřiceti. Myslím, že to ale udělám už o deset let dříve. Nejsem asi vyloženě špatná herečka, ale myslím si, že budu šťastnější mimo záři reflektorů," nechala se slyšet roztomilá Audrey, která se proslavila snímkem Amélie z Montmartru.

Časopisy

31. května 2006 v 12:19 PHOTOGALLERY

Amélie z Montmartru

31. května 2006 v 12:08 PHOTOGALLERY
Bez tebe by mé dnešní city, byly jen skořápkou citů dávných...


Biografie

31. května 2006 v 12:00 BIOGRAFIE
Audrey Tautou
* 9.8.1978 (lev) Beaumont, Francie
Francouzska Audrey Tautou bývá filmovými kritiky často označována za současnou Audrey Hepburn.
Narodila se ve středofrancouzském městečku Beaumont v Normandii, vyrůstala v úplné rodině se dvěma sestrami a bratrem. V rodině se herectví moc nenosilo, a tak se malá Audrey neodvažovala poznamenat, že by se mu v budoucnu ráda věnovala, a vybrala si náhradní obor - biologii a studium primátů. Nakonec ale odjela do Paříže, kde se přihlásila na studium literatury na Sorbonně, a vedle toho se zapsala do hereckého kurzu "Courá Florent" na prestižní škole Ecole Florent. Začala poctivě obcházet castingy a svůj debut si v osmnácti letech odbyla v televizním snímku COUER DE CIBLE. Od té doby střídá herectví na plátně s televizní tvorbou.

V následujících letech se objevovala spíše ve filmech určených pro televizi, popřípadě v krátkometrážních snímcích, u nás jsme ji mohli vidět v krimiseriálu JULIE LESCAUT. V roce 1998 získala cenu pro nejlepší mladou herečku na "Jeune Comedien de Cinema Festival" v Bezier. Průlom nastal s jejím prvním opravdovým snímkem VENUŠE, SALÓN KRÁSY v režii Tonie Marshallové. Audrey se cestou na konkurz ztratila ve spletitých pařížských uličkách a dorazila o hodinu později, kdy už bylo po všem. Když to zjistila, rozplakala se a prosila, aby jí dali ještě šanci. Neoblomná režisérka nakonec svolila. Později její vybrání zdůvodnila takto: "Přišla a strašlivě zrudla. Navíc měla hrozně legrační uši. Hrála ale tak dobře, že jsme v ní během pěti minut viděli postavu, kterou měla dostat." Citlivá romantická komedie měla úspěch jak u diváků, tak u kritiky a Audrey Tautou byla za roli mladičké kosmetičky objevující tajemství lásky oceněna Césarem za hereckou naději v kategorii žen. Z následujících let stojí za zmínku komedie VEM SI MĚ a LIBERTIN LE, kde si zahrála po boku Vincenta Peréze, dívčí road-movie VOYOUS VOYELLES, BATEMENT D'AILES DU PAPILON, snímek o úřednici hledající za pomoci horoskopu tu pravou lásku.

V roce 2001 účinkovala ve dvou projektech: filmu BŮH JE VELKÝ, JÁ NE, kde hrála mladou modelku Michelle, který hledá smysl svého života v pátrání po tom "správném" náboženství. Premiéra filmu ale byla distributorem odsunuta za ten druhý projekt a málokdo ví, že ve skutečnosti předchází její pravděpodobně životní roli: režisér Jean-Pierre Jeunet (např. VETŘELEC - VZKŘÍŠENÍ) si ji vybral jako hlavní protagonistku svého filmu AMÉLIE Z MONTMARTRU. Roli servírky Amélie Poulainové, snílkovské dívky, která touží pomáhat všem okolo sebe, původně psal na tělo anglické herečce Emily Watsonové, ta ji ale odmítla a Jeunet se ocitl v prekérní situaci, kdy za ni měl nalézt náhradu. Tu našel při pohledu na plakát s tváří Audrey Tautou, která svou účast na superúspěšném snímku potvrdila i vynikajícím hereckým projevem na konkurzu. Z Audrey se doslova přes noc stala hvězda světového formátu. Kuriózní je, že na Oscara ani Césara tentokrát nedosáhla.

S Amélií ale přišlo i jedno negativum, a sice že byla zaškatulkována do kategorie nesmělých romantických hrdinek. Tu se pokusila prolomit následujícím snímkem Stephena Frearse ŠPÍNA LONDÝNA, kde ztvárnila svoji první anglicky mluvenou roli, a to turecké pokojské Senay. Zajímavé na tom je, že Audrey dodneška neumí pořádně anglicky a jazyk se musela učit přímo na place, navíc rovnou s tureckým přízvukem. Škatulku laskavých dívek s milýma očima také boří thriller MÁ MĚ RÁD, NEMÁ MĚ RÁD, kde ztvárnila dívku posedlou láskou k ženatému muži. Film ERASMUS A SPOL. v koprodukci Francie a Španělska bývá označován za jeden z jejích nejkvalitnějších, přestože si v něm střihla spíše symbolickou roli přítelkyně hlavního hrdiny. Americký debut si odbyla v NOWHERE TO GO BUT UP, který se ale s příliš kladnými ohlasy nesetkal. S Jean-Pierrem Jeunetem podruhé spolupracovala na adaptaci knihy PŘÍLIŠ DLOUHÉ ZÁSNUBY, kde si zahrála hlavní part Mathildy, dívky hledající svého údajně padlého snoubence uprostřed první světové války.

Nyní ji můžeme vidět ve velkofilmu ŠIFRA MISTRA LEONARDA v režii Rona Howarda, adaptace mysteriózního bestselleru, kterého se prodalo na 20 milionů kusů. Zde se Audrey objeví po boku hvězdy Toma Hankse a poprvé si zahraje i se slavným francouzským rodákem Jeanem Renem.