Cosmogirl!

31. května 2006 v 19:18 |  MAGAZINES
AudreyTautou
Audrey Tautou
Je stydlivá, ale lásku by dala najevo víc než Amélie. Nevěří horoskopům, a pokud bys s ní chtěla zapařit, nepochodíš.
Velké černé oči, nesmělý úsměv a podmanivý pohled. To je Amélie. Pardon, Audrey. Nebo že by to bylo naopak? Která je která? A je mezi nimi vůbec rozdíl?

Láska k opicím
,Jsem úplně normální holka, není na mně nic zajímavého," směje se Audrey. ,Dokonce jsem měla úplně normální dětství, narozdíl od Amélie. Maminka s tatínkem na mě byli moc hodní a opravdu se mi věnovali. Vzpomínám si, jak jsme chodili společně do ZOO. Strašně jsem si tam oblíbila opice." Láska k opicím Audrey vydržela opravdu dlouho. ,Herečkou jsem se nikdy stát nechtěla. Chtěla jsem být se svými opičkami:-) Ne, vážně. Mým největším snem bylo stát se bioložkou. To mi vydrželo opravdu dlouho."

Je to komedie!

Už jako malá ale začala Audrey projevovat veliký komediální talent. ,Nejenom že se mi líbily komedie v kině, ale sama jsem pro kamarádky připravovala legrační představení, třeba v kostýmech po babičce. Pak jsem se přihlásila do kurzu komediálního herectví," říká. No, a když jí bylo dvacet (to bylo v roce 1998, Audrey se narodila 9. srpna 1978), vyhrála cenu pro nejlepší mladou herečku na festivalu komedie v Bezier. K roli Amélie už měla jenom krůček...


Horoskopy nečtu!
První větší role se Audrey dočkala o rok později. Bylo to ve filmu Venušina krása. Když jí režisérka volala, že dostala hlavní roli, byla Audrey tak překvapená, že řekla: ,Asi jste si pravděpodobně spletla číslo!" Naštěstí se režisérka nenechala odbýt:-) Audrey hrála mladou a nevinnou dívku, která se zamiluje do záhadného vdovce. A lásku jí navíc předpoví horoskop! ,Lidé se mě pak pořád ptali, jestli věřím na horoskopy. Musela jsem tisíckrát odpovídat: Ne, ne, vůbec je nečtu, mám akorát takovou mlhavou představu, že jsem se narodila ve znamení Lva," směje se Audrey. ,Myslím, že jsou jenom pro pobavení, ale řídit se jimi? To teda rozhodně ne!"

Audrey, nebo Amélie?
,Když jsem dostala roli v Amélii z Montmartru, byla jsem dojatá tak, že jsem se rozbrečela," říká Audrey. ,V něčem jsme obě stejné. Dávám hodně a ráda najevo svoje city a myslím, že mám i podobně šílené nápady. Ráda sním a vymýšlím si různé příběhy. Na druhé straně nejsem tak uzavřená. Stydlivá jsem ale strašně. Zvlášť, když se mám třeba představit v nějaké společnosti nebo když někde sedím s lidmi, které moc neznám. A co se týká lásky, dala bych ji asi najevo dřív a víc přímo. I když... člověk nikdy neví, to by záleželo i na protějšku:-)!" Role křehké Amélie přinesla Audrey slávu. Jak se s tím vyrovnala? ,Já dobře, ale někteří moji kamarádi se změnili," vypráví. ,Ti nejlepší mi zůstali dál, no a ti míň dobří mě sem tam pomluví. Nic si z toho ale nedělám. Asi mají sami komplexy a ty jim léčit nebudu." Rodiče jsou teď na Audrey pyšní. ,Chodí kolem mě skoro posvátně a jsou hrozně šťastní. Jsem ráda, že se kousek mé slávy přenesl i na ně:-)"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama