Červen 2006

SOTM

28. června 2006 v 15:30 ABOUT BLOG
Opět děkuji všem kdo hlasovali...
Všem co jste pro mě hlasovali do SOTM děkuji, vyhrála jsem hezké 4.místo:)

About blog

23. června 2006 v 21:55 ABOUT BLOG
Tento blog jsem se rozhodla založit po shlédnutí filmu Amélie z Montmartru a následně po dalších filmech s Audrey Tautou. Tato herečka u nás doposud moc známá nebyla a toto jsou vlastně něco jako její první české skromné amatérské stránky. Doufám že se vám tu bude líbit.
Past layouts

Audrey načapána s přítelem!

23. června 2006 v 12:43 NEWS
Audrey Tautou byla přistižena paparazzi na pláži, kde si užívala se svým snoubencem Lancem Mazmanianem. Vypadá to, že z Audrey už začíná být ostře sledovaná celebrita.

FÓRUM

18. června 2006 v 22:27 GUESTBOOK
Fórum Audrey Tautou - Jaky je váš názor na ni? Chcete si popovidat o jejich filmech?Nebo vás zajímají drby?Směle do toho:-)

Look Alike

18. června 2006 v 21:06 EXTRA
Všimněte si, jak je Audrey podobná Audrey Hepburn (dokonce mají stejná křestní jména).
A tady máme pár slečen které by tak rády vypadaly jako Audrey nebo Amélie...

O rodičích

17. června 2006 v 12:19 SHE SAID...
"Rodiče neměli radost, že jsem se rozhodla být herečkou. Očekávali ode mě nějakou vážnější profesi, protože jsem byla dobrou studentkou."

Super.cz

12. června 2006 v 18:12 MAGAZINES

Audrey Tautou: Nejsem stvořená pro bohémský život!

Audrey Tautou
Když Audrey Tautou (29) poprvé zazářila ve filmovém trháku Amélie, okouzlila obecenstvo svůdnými rty, souměrnou postavou a nevinným výrazem.V rozhovoru o sobě prozradila pár tajemství a rozpovídala se i o svém posledním filmu Šifra mistra Leonarda.
Před časem jste řekla, že je pro vás obtížné zvyknout si na život hvězdy...
To je pravda. Nemyslím si, že bych byla stvořena pro tento způsob života. Necítím se dobře, je-li mi věnována taková pozornost. Když jsem začínala hrát, měla sem vizi, že budu pokračovat tak do 40ti. Teď když jsme dotočili Šifru mistra Leonarda, jsem připravená pověsit herectví na hřebík už ve 30ti. Při natáčení jsem byla skoro 8 měsíců izolovaná od ostatního světa. Potřebuji být více v kontaktu se svými přáteli, mít nablízku své knihy, hrát na piano a vůbec být více spjata s normálním stylem života. Odtržení od reality a žít svůj život na filmovém plátně mě vadí a vím, že tak nebudu nikdy šťastná.
Působí sláva nějak na vaše milostné vztahy?
Láska mi přijde jako jedna velká záhada, bohužel. Nejsem na záhady a tudíž ani na vztahy žádný odborník a je pro mě dost složité zamilovat se. Nemyslím, že sláva na tom něco změnila.
Od svých hereckých kolegů býváte popisována jako vážná a rezervovaná herečka. Myslíte si to sama o sobě také?
Rodiče mi dali do vínku dobré vychování a smysl pro pořádek. Přátelé mi občas říkají, že jsem moc vážná a mají pravdu, je to prostě v mojí povaze. Baví mě život, ale cítím, že mám určité povinnosti, co se týče práce. Nejsem někdo, kdo chodí denně na večírky, aby se zviditelňoval. Chci, aby za mě více mluvila má práce a já se snažím stahovat do pozadí jak jen to jde.
Když jste zazářila ve filmu Amélie z Montmartru, stala jste se nejznámějšího osobou ve Francii. Jaké to pro Vás bylo?
Bylo to docela hrozné, protože jsem nemohla jít v Paříži nikam, aniž by mě nepoznávali. Ale časem jsem se naučila skrývat, nosit ujeté klobouky a šátky a více času jsem trávila u přátel doma než po kavárnách. Asi tak po roce jsem se s tím dokázala sžít a přestalo mě děsit, že mě oslovují cizí lidé v restauracích či na ulici.

Vyrůstala jste v malém městečku, kde váš otec pracoval jako zubař a matka byla učitelka. Byli rodiče překvapeni, že jsi se dala na hereckou dráhu?
Nebyli moc potěšeni mým rozhodnutím, ale já jsem byla postupně přitahována k hraní a k lidem, kteří se motali okolo. Byla jsem vždycky stydlivá a hraní mě pomohlo se toho trochu zbavit. Ale nemyslela sem, že bych se hraní mohla věnovat úplně naplno. Brala sem hodiny herectví jen jako zábavu než cokoli jiného. Rodiče předpokládali, že si najdu nějakou seriózní práci, protože jsem se dobře učila. Ostatně, já si to myslela také. Nikdy jsem nikomu neřekla, že bych chtěla být herečkou.
Jak byste popsala svou roli v Šifře mistra Leonarda?
Sophie je hodně vážná, takový malý voják. Zavírá oči před svou minulostí, před tím, co se jí stalo. A během filmu je začne postupně otevírat.
Jaká byla spolupráce s Tomem Hanksem?
Tom byl skvělý a bylo příjemné pohybovat se v jeho společnosti. Vždy mě uklidňoval a vyprávěl mi zážitky z jeho hereckých začátků v L.A. Je to zajímavý, citlivý muž, kterého nezměnil jeho velkolepý herecký úspěch ani peníze. Opravdu mě během natáčení pomohl a vnucoval mi pocit, že jsem na stejné herecké úrovni jako on a to já opravdu nejsem!
Mnoho evropských herců se pokouší rozjet svou kariéru v Hollywoodu. Byl to i tvůj záměr?
Nechci být úžasnou hereckou hvězdou - nejsem ten typ osobnosti. Miluju všechny žánry filmu a jedinou věc, kterou chci, je najít skvělý příběh a v něm pravdivě zahrát danou roli. Chci pokaždé něco nového zažít, trochu se změnit a to mi Hollywood nedává. A hlavně, Paříž by mi chyběla!
Máte pocit, že žijete cizí život, když jste herečka?
Jsem trochu tvrdohlavá, jak stále nechci žít jako celebrita, nechodit na večírky, trávit čas s ostatními herci a tak dále. Pořád nejsem ta sebejistá dáma, která otevřeně mluví o svých pocitech. Nejsem jako otevřená kniha, chráním si své soukromí. Asi jsem si vybrala špatné povolání, že?

ELLE

12. června 2006 v 14:45 MAGAZINES

Zajímavosti

6. června 2006 v 12:21 BIOGRAFIE
* Audrey byla velmi obratná ve hraní na hoboj, takže byla směrována k hudební kariéře (naštěsti je herečka:)
* Audrey se nemohla soustředit na školu. Vlekla se tedy obdobím školní docházky jako jedna z nejhorších žákyň. Více jí lákalo lyžovat, vydávat se na výlety, rybařit či šplhat po horách.
* A to co ji bavilo dlouhá léta byly opice. Mladá Audrey doufala, že se jednoho dne stane primatologožkou
* V Audreině rodině nebyli žádní herci ani kreativní lidé a její prarodiče byli ve skutečnosti obyčejní rolníci.
* Krom školy studovala 6 let hru na klavír.
* Audrey dodneška neumí pořádně anglicky
* I po úspěchu Šifry mistra Leonarda se však Audrey Hollywoodu straní. Nedokázala by se totiž vzdát života ve své Francii, která ji miluje a kterou miluje i ona.
* Od mala má ráda divadlo a filmové herectví, ve kterém se ocitla teď, kde se herečkám nabízí až 20 milionů dolarů za roli už je o něčem jiném. Jde o prachy a po těch Audrey netouží…
* jejími hereckými vzory jsou Meryl Streep, Paul Newman, Juliette Lewis, Jodie Foster a Julianne Moore.
* Měří jen 160 cm.
* Miluje cestování po exotických zemích.
* Její oblíbenci jsou Victor Hugo, Oscar Wilde, Charles Baudelaire Tristan Tzara, Ravel, Chopin a Mozart.
* Obdivuje Meryl Streep, Juliette Lewis, Jodie Foster, Julienne Moore a Paula Newmana.
* Po soukromé projekci Amélie z Montmartru se setkala s prezidentem Jacquesem Chiracem.
* Její oblíbení spisovatelé jsou: Victor Hugo, Oscar Wilde, Paul Auster, Charles Baudelaire, Tristan Tzara a malíři: Turner, Manet, Schiele, Ingres a Delacroix.

O Amélii z Montmartru

6. června 2006 v 12:05 SHE SAID...
"Amélie zřejmě vyvolává naprosté poblouznění. Lidi na ni přijdou jednou, pak podruhé, a pak třeba desetkrát. Místo toho, aby poslali přátele do kina, řeknou jim, 'pojď se mnou do kina, chci ten film vidět znovu ještě s tebou.' To ale reagují na Amélii, ne na mě. Já nejsem Amélie."
"Když jsem roli v Amélii z Montmartru dostala, byla jsem nejdřív tak dojatá, že jsem se rozplakala. V něčem jsme obě stejné - dávám hodně a ráda najevo své city a myslím si, že mám i podobně šílené nápady. Ráda sním a vymýšlím si různé příběhy. Na druhé straně nejsem tak uzavřená. Stydlivá jsem ale strašně."

Hors de prix

5. června 2006 v 23:01 NEWS
Audrey Tautou natáčí nový film! V originále se jmenuje Hors de prix. Jediné co zatím vím je, že to bude komedie kde dále hrají Gad Elmaleh a Jacques Spiesser. Tady jsou nějaké fotky z natáčeni a slibuji že další informace budou co nejdříve.Audio

4. června 2006 v 19:55 EXTRA
ROZHOVOR S AUDREY (FRANCOUZKY)
Tady si můžete poslechnout rozhovor z francouzkého rádia. Kdo umí tento jazyk tak má výhodu,a kdo ne tak si poslechne aspon sladký hlásek Audrey.


Rytmus života

3. června 2006 v 14:26 MAGAZINES
HVĚZDOU PROTI SVÉ VŮLI - AUDREY TAUTOU
Herečka se proslavila rolí Amélie z Montmartru. Pak její sláva utichla, a teď znovu září v "Šifře mistra Leonarda". Audrey se nikdy netajila tím, že jí je sláva nepříjemná. Přednost dává divadlu a soukromému životu, do kterého si nenechává příliš nahlédnout. Její touhu po klidu teď narušil film "Šifra mistra Leonarda" ve kterém hraje hlavní roli policejní kryptoložky Sophie Neveu. Film přišeldo kin teprve před dvěma týdny a od počátku se vědělo, že pujde o kasovní trhák. I když kritici (a samozřejmě katolická církev) snímek strhali, diváci jsou jiného názoru. Ačkoli Audrey původně proslavil francouzký fim "Amélie z Montmartru" který měl také velký divácký olas, herečku ani ve snu nenapadlo, jakých rozměrů dosáhne její popularita o pár let později.
S novou životní rolí vůbec nepočítala
,,Vůbec jsem nečekala, že mě američtí filmaři kvůli této roli osloví," říká Audrey Tautou.(Ti původně uvažovali, že do role obsadí jinou herečku - Sophii Marceau) ,,Když přišla tato nabídka, byla jsem zrovna na dovoléné a přiznám se, že jsem ji původně považovala za špatný vtip. Podle mého názoru by postava, která v knižní předloze prožije malou romanci s hlavním hrdinou, měla být o něco starší než já. Ne že bych neobdivovala herecký um Toma Hankse, ale přecijen je mu 49 let," dodává herečka. Nakonec roli přijala, to ale nepočítala s tím, do jaké míry se jí změní život.,,Nejvíc mi vadí momentální ztráta soukromí," pokračuje Audrey. ,,Když jsem ještě hrála na divadle, mohla jsem bez problému chodit na kurzy španělštiny nebo do kavárny s přáteli. Měla jsem i víc času cvičit na piano. Nyní to opravdu nestíhám. Mé závazky k filmu jsou časově velmi náročné a hlavně na ulicích mě oslovují stovky lidí, kteří si chtějí popovídat nebo mě žádají o podpis." Hereččinou nenadálou slávou trpí i vztah s jejim snoubencem, básníkem a fotografem Lancem Mazmanianem. Audrey dále přiznala, že v anglicky mluveném filmu si nemůže pohrát s textem, jak by to bylo možné v jeji rodné francouzštině. ,,Ale naštěsti mě všichni podpořili, včeně režisera Rona Howarda." Nedokáže si představit že by se přestěhovala do Hollywoodu a stala se z ní klasická celebrita.,, Nedokázala bych žít jako v ulitě a všechen volný čas věnovat jenom propagaci sebe sama" Ale dalším filmovím nabídkám se jistě bránit nebude. Momentálně by se ráda věnovala divadlu.

Zboží & Artikl

3. června 2006 v 13:54 EXTRA
Placky Amélie
Hodiny
Autogramy
Výstřižky z tisku
Šekové knížky
"Podmyšovníky" :-)
A samozřejmně i DVD,VHS,soundtracky a plagáty...
Vše a ještě více můžete zakoupit na stránkách www.ebay.com

O filmu "Špína Londýna"

2. června 2006 v 9:34 SHE SAID...
" Před tím pro mě byla imigrace jen včeobecný společenský problém. Nyní už za ním vidím jednotlivce. A jejich osobní starosti, strach a úzkost. Začínam jim rozumět. Každý přeci něčím trpíme. I já."


TV & Media

1. června 2006 v 10:11 PHOTOGALLERY