Super.cz

12. června 2006 v 18:12 |  MAGAZINES

Audrey Tautou: Nejsem stvořená pro bohémský život!

Audrey Tautou
Když Audrey Tautou (29) poprvé zazářila ve filmovém trháku Amélie, okouzlila obecenstvo svůdnými rty, souměrnou postavou a nevinným výrazem.V rozhovoru o sobě prozradila pár tajemství a rozpovídala se i o svém posledním filmu Šifra mistra Leonarda.
Před časem jste řekla, že je pro vás obtížné zvyknout si na život hvězdy...
To je pravda. Nemyslím si, že bych byla stvořena pro tento způsob života. Necítím se dobře, je-li mi věnována taková pozornost. Když jsem začínala hrát, měla sem vizi, že budu pokračovat tak do 40ti. Teď když jsme dotočili Šifru mistra Leonarda, jsem připravená pověsit herectví na hřebík už ve 30ti. Při natáčení jsem byla skoro 8 měsíců izolovaná od ostatního světa. Potřebuji být více v kontaktu se svými přáteli, mít nablízku své knihy, hrát na piano a vůbec být více spjata s normálním stylem života. Odtržení od reality a žít svůj život na filmovém plátně mě vadí a vím, že tak nebudu nikdy šťastná.
Působí sláva nějak na vaše milostné vztahy?
Láska mi přijde jako jedna velká záhada, bohužel. Nejsem na záhady a tudíž ani na vztahy žádný odborník a je pro mě dost složité zamilovat se. Nemyslím, že sláva na tom něco změnila.
Od svých hereckých kolegů býváte popisována jako vážná a rezervovaná herečka. Myslíte si to sama o sobě také?
Rodiče mi dali do vínku dobré vychování a smysl pro pořádek. Přátelé mi občas říkají, že jsem moc vážná a mají pravdu, je to prostě v mojí povaze. Baví mě život, ale cítím, že mám určité povinnosti, co se týče práce. Nejsem někdo, kdo chodí denně na večírky, aby se zviditelňoval. Chci, aby za mě více mluvila má práce a já se snažím stahovat do pozadí jak jen to jde.
Když jste zazářila ve filmu Amélie z Montmartru, stala jste se nejznámějšího osobou ve Francii. Jaké to pro Vás bylo?
Bylo to docela hrozné, protože jsem nemohla jít v Paříži nikam, aniž by mě nepoznávali. Ale časem jsem se naučila skrývat, nosit ujeté klobouky a šátky a více času jsem trávila u přátel doma než po kavárnách. Asi tak po roce jsem se s tím dokázala sžít a přestalo mě děsit, že mě oslovují cizí lidé v restauracích či na ulici.

Vyrůstala jste v malém městečku, kde váš otec pracoval jako zubař a matka byla učitelka. Byli rodiče překvapeni, že jsi se dala na hereckou dráhu?
Nebyli moc potěšeni mým rozhodnutím, ale já jsem byla postupně přitahována k hraní a k lidem, kteří se motali okolo. Byla jsem vždycky stydlivá a hraní mě pomohlo se toho trochu zbavit. Ale nemyslela sem, že bych se hraní mohla věnovat úplně naplno. Brala sem hodiny herectví jen jako zábavu než cokoli jiného. Rodiče předpokládali, že si najdu nějakou seriózní práci, protože jsem se dobře učila. Ostatně, já si to myslela také. Nikdy jsem nikomu neřekla, že bych chtěla být herečkou.
Jak byste popsala svou roli v Šifře mistra Leonarda?
Sophie je hodně vážná, takový malý voják. Zavírá oči před svou minulostí, před tím, co se jí stalo. A během filmu je začne postupně otevírat.
Jaká byla spolupráce s Tomem Hanksem?
Tom byl skvělý a bylo příjemné pohybovat se v jeho společnosti. Vždy mě uklidňoval a vyprávěl mi zážitky z jeho hereckých začátků v L.A. Je to zajímavý, citlivý muž, kterého nezměnil jeho velkolepý herecký úspěch ani peníze. Opravdu mě během natáčení pomohl a vnucoval mi pocit, že jsem na stejné herecké úrovni jako on a to já opravdu nejsem!
Mnoho evropských herců se pokouší rozjet svou kariéru v Hollywoodu. Byl to i tvůj záměr?
Nechci být úžasnou hereckou hvězdou - nejsem ten typ osobnosti. Miluju všechny žánry filmu a jedinou věc, kterou chci, je najít skvělý příběh a v něm pravdivě zahrát danou roli. Chci pokaždé něco nového zažít, trochu se změnit a to mi Hollywood nedává. A hlavně, Paříž by mi chyběla!
Máte pocit, že žijete cizí život, když jste herečka?
Jsem trochu tvrdohlavá, jak stále nechci žít jako celebrita, nechodit na večírky, trávit čas s ostatními herci a tak dále. Pořád nejsem ta sebejistá dáma, která otevřeně mluví o svých pocitech. Nejsem jako otevřená kniha, chráním si své soukromí. Asi jsem si vybrala špatné povolání, že?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama