Srpen 2006

Špína Londýna, premiéra - festival de Londres

19. srpna 2006 v 12:56 PHOTOGALLERY
Krásné umělecké fotografie...
A nějaké to civilnější foto...

Článek z Tv Magazinu

12. srpna 2006 v 21:49 MAGAZINES
Francouzská herečka Audrey Tautou je označována za současnou Audrey Hepburn. Až do puberty chtěla žít mezi opicemi a považuje se za ,,hroznou" herečku, která nemá šanci nikdy získat Oscara. A téměř nepoužívá kosmetiku.
Mnoho hereček by bylo radostí bez sebe, pokud by dostaly příležitost zahrát si v úspěšném kontroverzním filmu Šifra mistra Leonarda. Audrey tuto roli, k níž shodou okolností přišla čirou náhodou, když ji odmítla britská herečka Emily Watsonová, považuje za prokletí. Neutuchající zájem novinářů a fotografů dokonce označila za ,,bolestivý nádor", který nejde odstranit.,,Asi jsem se minula povoláním.Cestování po světě, účast na premiérách a vymetání večírků není nic pro mě. Měla jsem si vybrat jiný obor. Třeba to ještě udělám," říká odhodlaně Audrey, jež nechce dlouho slyšet o Hollywoodské produkci. Věnovat se bude prozatím - a možná už navždy - jen franouzským filmům.,,Hollywood mě nepotřebuje. Po Amélii jsme nedostala žádnou nabídku na roli, která by mě zaujala. Popravdě jsem hodně vybíravá. Je pro mě důležíté, aby byl film citlivý, chytrý a vtipný. Proto pečlivě přebírám a odmítám." Proslavila se v roce 2001 jako Amélie z Montmartru. Původně ale chtěla být primátoložkou.,,Drželo mě to ještě v pubertě. Jsem velice uzavřená a nenávidím, když se mi někdo šťourá v soukromí, čehož bych se od opic těžko dočkala. Byla jsem příliš líná se ve škole učit a tak zvítězilo herectví," prozradila Audrey.
Jsem typická Francouzka
Své francouzké kořeny rozhodně nezapře.,,Každý si myslí, že nemám francouzské předky a že musím být ze severní Afriky, Asie, Itálie nebo Španělska. Ale pokud vím, jsem stoprocentní Francouzka." Miluje víno, dobré jídlo, posezení v kavárnách a ráda by se jednou usadila na francouzské Riviéře a pěstovala révu.
Krásy jsem příliš nepobrala
Za největší chybu v životě považuje moment, kdy se odstěhovala do Paříže. Nikdy si totiž nepřipadala nijak hezká, v čemž jí utvrdily zástupy krásek, které v Paříži potkávala na každém kroku.,,Chtěla jsem zkusit štěstí v pařížských divadlech. Netušila jsem, že bude všude tolik okouzlujících žen - krásných, mladých, vysokých a hubených. Až po dvou týdnech jsem zjistila, že bydlím nad sídlem modelingové agentury Elite Model. Dobrá náhoda," vypráví s úsměvem Audrey, která se nepovažuje za krásnou, ale za ,,rozkošnou".,,Julia Roberts nebo Monica Bellucci, to jsou krásky. Já jsem prostě jen rozkošná francouzská holka,". Kosmetika ji příliš neříká, namísto speciálních krémů na obličej, ruce a nohy se raději natře tím, co najde doma. A to jen na obličeji. Zbytek těla bude mít raději vrásčitý a suchý, než aby na něj plýtvala krémem.,,Myslím, že tímhle se dost od ostatních hereček liším. Jsem spíše takový přírodní typ. Mám ráda přirozenou krásu." Nikdy neprozradila přesné datum svého narození. Ačkoliv většina zdrojů uvádí 9.srpen 1976, který je považován za nejpravděpodobnější, spekuluje se i o roce 1978.
Chybí mi volný čas
Natáčení a propagace Šifry ji donedávna zabíraly většinu času. Natáčela i 16 hodin denně, a tak se musela vzdát veškerých zálib.,,Nejvíce mi chybí piano, četba knih a učení španělštiny. Měla bych se šlechtit také v jiných oblastech, ale není na to bohužel čas," dodala herečka.


Audrey je jedna z nejkrásnějších lidí světa!

10. srpna 2006 v 0:11 NEWS
Magazín People opět sestavil svůj žebříček nejkrásnějších lidí světa a Audrey se umístila jako 42.
"Vypadá jako pohádkový skřítek," hovoří o mladé Francouzce režisér Amélie z Montmartru Jean-Pierre Jeuet. "Velké oči, velké uši. Jednoduše něco zvláštího, co široko-daleko nenajdete." Herečka, která žije v Paríži sama, tvrdí, že ji obklopuje množství přátel, ale nemá moc ráda komplimenty, týkající se jejího vzhledu. Hlavne tehdy, když ji přirovnávají k legendě Audrey Hepburn. "Musím se nad tím jen pousmát," hovoří. "Je to přeci jen trochu zveličené. Anebo ne?" dodáva Audrey.

O filmových nabídkách z Hollywoodu

9. srpna 2006 v 23:56 SHE SAID...
"Buď jsou slabým odvarem Amélie anebo jsou to scenáře plné klišé."

O filmu "Bůh je velký - já ne"

9. srpna 2006 v 20:36 SHE SAID...
"Asi mám něco z Michele. Její postava sa mně nejvíc podobá ze všech, které jsem doposud hrála. Michelina tichost a plachost je mi velmi blízká, sama jsem taková vuči neznámým lidem. Ale v soukromí je to jinak. Dokážu být tvrdá, což jsom však neměla možnost ve filmu ukázat."