Okatá herečka Audrey Tautou slaví třicetiny

13. září 2008 v 18:36 |  MAGAZINES
Všichni ji znají jako uličnickou Amélii z Montmartru ze stejnojmenné romantické komedie. Dětský výraz v očích, rozpustilý účes a nádherný smích učinily z Audrey Tautou miláčka Francie.
Vážnější polohu si vyzkoušela ve filmové verzi bestselleru Dana Browna Šifra mistra Leonarda. Půvabná, mladá a veselá, stala se i novou tváří parfému Channel No.5.
"Amélii" z roku 2001 si nechal ve své prezidentské rezidenci promítnout dokonce i tehdejší prezident Jacques Chirac. Pro lehkost a jistou ztřeštěnost Tautou někteří přirovnávají ke slavné Audrey Hepburnové.
Jsem především francouzská herečka
Svěžest Amélie si uchoval i snímek o studentovi Erasmus a spol. o rok později. A režisér Amélie Jean-Pierre Jeunet Tautou později obsadil i do stejnojmenné adaptace románu Příliš dlouhé zásnuby Sébastiena Japrisota, který vypráví o ženě, jež vytrvale hledá pravdu o zmizení svého snoubence ve válečném pekle.
Navzdory úspěšnému flirtu s Hollywoodem, filmu Šifra mistra Leonarda (2006), Tautou tvrdí, že stále pokládá Francii za svoji základnu: "Jsem stále především francouzská herečka. Čímž neříkám, že nenatočím zase nějaký anglicky mluvený film, ale můj domov, přátelé, kariéra je ve Francii. Nikdy bych se nepřestěhovala do Los Angeles."
Britskou produkcí byla "přistěhovalecká" romance Špína Londýna (Dirty Pretty Things, 2002), kde Audrey hrála tureckou netýkavku. Jejím zatím posledním snímkem je francouzská adaptace románu Prostě spolu od Anny Gavaldové se stejným názvem.
Francouzka vystřídala Nicole Kidmanovou
Drobná herečka vyrůstala na francouzském venkově a je narozena 9. srpna 1978 v Beaumontu. Po maturitě odjela do Paříže studovat literaturu a herectví na prestižní škole Cours Florent, kterou absolvovala jako jedna z mála slavných herců filmového plátna.
Audrey Tautouová slaví kulaté narozeniny.V roce 1998 si jí všimla režisérka Tonie Marshallová a svěřila jí roli ve filmu Venuše, salon krásy. V roce 2000 získala titul nejslibnější mladé filmové herečky.
Pohledná Francouzka má vybraný literární vkus - mezi oblíbené autory řadí Victora Huga či Oscara Wilda, z básníků je to Charles Baudelaire a Tristan Tzara. A oblíbeným filmem je U konce s dechem - legendární klasika ze 60. let Jeana-Luka Godarda.
Tautou si údajně fotí každého novináře, co s ní pořizuje rozhovor, a fotky si lepí do alba. Vyrostla v katolické víře, ale dnes se pokládá za "neoficiální" katoličku. Taky moc ráda maluje a líbí se jí například dílo Egona Schieleho.
Letos v květnu se okatá "Amélie" stala novou tváří legendárního parfému Chanel No.5 po Nicole Kidmanové. Reklama na jednu z nejslavnějších vůní světa, o které kdysi Marilyn Monroe prohlásila, že spává jen v několika jejích kapkách, je naplánována na rok 2009.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lukasek Lukasek | E-mail | 11. října 2009 v 8:46 | Reagovat

Zdravim pokud vypadate stejne jako audryet tautou tak mi pisnite.prekrasna to zena

2 Swjatoslaw Swjatoslaw | E-mail | Web | 29. června 2012 v 12:54 | Reagovat

At žijí blogeři...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama